GENEL BİLGİLENDİRME

Poşet Siparişi vermeden önce aşağıdaki yazılan bilgileri okuyup değerlendirirseniz size hizmet vermemiz kolaylaşır hızlı bir şekilde size yardımcı olabiliriz.

Piyasa da mağaza çantası olarak iki farklı malzeme ( HIŞIR; Sert Ses çıkartan malzeme – POLİETİLEN; Yumuşak parlak malzeme) kullanılmaktadır. Öncelikle hangi malzemeyi tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Daha sonraki aşama ise poşetin tutma yerleri ile ilgilidir.

1. Seçenek : El Geçme tipi

2. Seçenek : Takviyeli ( poşetin tutma yerlerine içeriden şeffaf parça ile destek yapılır.)

3. Seçenek : Yumuşak Saplı

4. Seçenek : Sert Saplı

Tutma şekline karar verdikten sonra kullanacağınız poşetin ebatları önemlidir. Sizin daha önceki kullanmış olduğunuz poşetler var ise aynı boyutta yapılabilir. Piyasa da çeşitli boyutlarda değişik desen ve baskılı poşetler mevcuttur. Bunların ölçülerinde yapılabilir, veyahutta poşetin içerisine ne konulacağı ile ilgili bilgi müşteri temsilcisi arkadaşlarımıza anlatılırsa ölçü konusunda yardımcı olabiliriz. 17cm eninden 90 cm enine kadar ölçüde poşet yapılabilmektedir.

Ölçü belirlendikten sonra poşetin rengine karar vermek gerekir. Her çeşit renk poşet yapılabilir. Altın Yaldız, Gümüş Yaldız dahil olmak üzere, fakat her renk poşetin üzerine her renk baskı yapılamaz. Açık renk poşetin üzerine koyu renk baskı yapılabilir.

Koyu rengin üzerine ise açık renk baskılar göze hoş gelir. Daha fazla bilgiyi müşteri temsilcilerimiz size telefonla veya yüzyüze görüşmede izah edeceklerdir.

Tek renk baskıdan başlayarak Resim baskı dahil her tür baskıyı poşet üzerine yapmak mümkündür. Normal baskı ve zeminli baskı olarak adlandırabileceğimiz iki baskı tekniği vardır. Baskı rengine ve şekline göre sipariş miktarınız belirlenir.

1 ve 2 renk normal baskı 150 Kg, 1 ve 2 renk zemin baskı 250 Kg, 3 renk normal baskı 250 Kg, 3 Renk Zemin Baskılı 250-400 Kg ve Resim baskılı işler 750 Kg ile 1000 Kg arası sipariş vermeniz gerekmektedir. Baskı Rengine kadar verildikten sonraki aşama Grafik tasarımının yapılmasıdır. Bu konuda arkanıza yaslanın hiç dert etmeyin sizin için Grafiker arkadaşlarımız tasarım yapacaklardır. Yapılan tasarımda logonuzu, ürününüzü veya mağaza isminizi ön plana çıkartacak tasarımlar yapılarak beğeninize sunulur. Sizin seçmiş olduğunuz tasarımın KLİŞEsi çıkartılarak Poşetinizin üzerine baskı yapılır. Poşetinizin en son aşaması ise tutma yerini hangisi olarak seçtiyseniz ona göre kesimi yapılarak eğer özel isteğiniz yoksa standart paketleme şeklimizle sevke hazır hale getirilir.

POŞET ÇEŞİTLERİ

Takviyeli Poşet

Genelde, hacimli tekstil ürünlerinin taşınmasında kullanılmaktadır. Poşetin taşıma mukavemetini artırmak ve yırtılmasını önlemek amacı ile elle tutulan ağız kısmında takviye şerit uygulanmaktadır. Körüksüz, alttan körüklü veya tam körüklü poşet biçimde üretilebilir.

El Geçme Poşet

Torbanın ağız kısmına el tutma boşluğunun açılması ile torbaya tutma sapı kazandırılmıştır. Perakende ve tekstil alanında yaygın kullanımı vardır. Körüksüz, alttan körüklü veya tam körüklü poşet biçimde üretilebilir.

Yumuşak Saplı Poşet

Poşete mukavemet kazandırmak, yırtılmasını önlemek ve rahat tutuş sağlamak amacı ile harici sap eklenerek üretilir. Yumuşak sapın rengi poşetin zemin renginden farklı olabilir. Körüksüz, alttan körüklü veya tam körüklü poşet biçiminde üretilebilir.

Plastik Saplı Poşet

Poşetin taşıma muvakemetini arttırmak, ve ağır yüklerde bile estetik görüntüsünü korumak için üst kısmına rijit sert plastik sap ısı ile yapıştırılarak üretilir. Plastik sapın rengi poşetin zemin renginden farklı olabilir.. Alttan körüklü veya tam körüklü poşet biçiminde üretilir.

İp Saplı Poşet

Poşetin üst kısmına açılan deliklerden ip geçirilerek tutma sapı kazandırılmış olur. Bu uygulama üstü katlı modellere uygulanmaktadır. Hacmi büyük ağırlığı göreceli düşük ürünlerde kullanılır. Alttan körüklü veya tam körüklü poşet biçiminde üretilir.

Kuşgözü - İp Saplı Poşet

Poşete görsellik ve estetik katmak için İp saplı poşette ipin geçtiği deliklerin çevresine metal halkalar çakılır ve ip bu metal halkalardan geçirilerek tutma sapı kazandırılır. Metal halkalar özellikle gümüş ve altın renginde poşete ayrı bir çekicilik verir. Alttan körüklü veya tam körüklü poşet biçiminde olabilir.

Perçin - Serum Saplı Poşet

Taşıdığı ürünlere prestij katan çok özel bir tasarımdır. Poşetin üst kısmı içe katlanır ve saydam, parlak plastik sap perçin ile tutturulur. Orta ağır ve hafif yükler için yeterli mukavemet gösterir optik, saat, mücevher, ayakkabı gibi görselliğin önplanda olduğu alanlarda kullanılır. Alttan körüklü veya tam körüklü poşet biçiminde olabilir.

Askı Saplı Poşet

Esnek plastik askının iki noktadan poşetin üst kısmına kenetlenmesi ile oluşturulur. Plastik askı ve poşetin zemin renkleri birbirinden farklı olabilir. Hafif ve orta ağırlıktaki yükler için önerilir. Alttan körüklü veya tam körüklü poşet biçiminde olabilir.

Körüksüz Poşet

Altında veya yanında üçüncü bir ölçüsü olmayan düzlemsel poşettir.

Alttan Körüklü Poşet

Üretim sırasında poşetin altında belli bir ölçüdeki alanın içeriye doğru katlanmasıyla üretilen poşet tipidir. Alttan körüklü poşetler boş iken körüksüz poşetlerle aynı alanı kaplar fakat içerisine ürün konduğunda fazladan hacim sağlar.

Tam Körüklü Poşet

Eni ve boyu haricinde taban ve derinlik ölçüleri de olan, boşken dahi hacimli ve dik durabilen poşetlerdir.